,,MAM TALENT” - FINAŁ SZKOLNEGO KONKURSU

Duża dawka pozytywnej energii,  zakręcenia i radości były udziałem tych osób, które pojawiły się w dniu 06.05.2021r. w Świetlicy Szkoły Podstawowej w Łomnicy Zdroju, gdzie odbył się Finał Konkursu ,,Mam talent”. Pozytywne zamieszanie związane z finałem mogło mieć miejsce tylko dlatego, że uczestnicy włożyli duży wysiłek w przygotowania do drugiego etapu konkursu . Bo czymże pozostałby sam talent bez pracy nad jego rozwijaniem? Wiadomo – punktem zero, kompromitacją, porażką, czymś mizernym, słabym lub sztuką ale bez wyrazu. W takim razie w jakim kierunku rozwinęło się to ,, utalentowanie” poparte pracą każdego z uczestników finału konkursu?. U Franciszka Żywczaka z klasy IB rozwinięcie talentu poszło w kierunku recytacji ale nie-bladej lecz z wyrazem. Modulowanie głosu i wyrazistość recytowanego utworu wywołała przy okazji uśmiech i zadziwienie na twarzach słuchaczy. Podczas recytacji kwestia odpowiedniego ubioru – czarna mucha nie była bez znaczenia – odpowiednia prezencja istotna sprawa jak to, że wiersz został powiedziany bez sztuczności, naturalnie i z zaangażowaniem. Co do tytułu wiersza? Zapomniałem… skupiony na gorącym aplauzie, którego zdaje się, że nie było końca. Tak to był naprawdę  wyróżniający się występ po którym akompaniamentu muzyczna siła Lenę i Emilkę Izworską do tańca zaprosiła. Uczniowie klasy pierwszej ,,A” za swoje koleżanki ponoć kciuki trzymali i zwycięstwo tym sposobem obiecywali. Lecz do zwycięstwa nie była łatwa droga szczególnie dlatego, że inna załoga do tańca ruszyła i trzecie miejsce zaraz wywalczyła. Liliana Gumulak i Patrycja Gondek z klasy IIIA w tańcu o najwyższe podium konkurowały i z Oliwią Jarzębak z klasy IIA  przegrały. Pierwsze miejsce dla Oliwii zasłużone tak samo jak równolegle dla Martyny Wnęk z klasy III, która w cichości i skupieniu figurki prześliczne przez cały czas trwania konkursu cierpliwie z plasteliny lepiła i tym sposobem również pierwsze miejsce lecz w innej kategorii wywalczyła. Marcelina Kowalik z klasy IIIB grą na skrzypcach wszystkich zauroczyła i przy okazji II miejsce zdobyła. II miejsce zajął również Nikodem Lis uczeń klasy IIB i akordeonista, który na drugi rok na ,,Mam Talent” obiecał zagrać Twista.

Do wszystkich biorących udział w konkursie ,,Mam Talent” jak i dla tych, którzy dołączą do ich grona być może za rok kierujemy słowa uznania i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swoich zdolności.

Organizatorzy konkursu:

Danuta Ryzner

Przemysław Lis

 Dziękujemy wszystkim rodzicom za wpłaty na działania RR dzięki czemu mogą być finansowane ,,małe inicjatywy twórcze w szkole” takie jak ostatni finał konkursu ,,Mam Talent”. ,,Małe inicjatywy twórcze w szkole” służą rozwojowi całej społeczności szkolnej z prostego powodu - bo są otwarte po prostu dla wszystkich uczniów naszej szkoły.