Poruszali palcami i zdobyli II miejsce...

Muzyka łagodzi obyczaje i jest dobra na wszystko. Muzyka to sposób na monotonię, sposób na nudę, odreagowanie i odskocznia od nauki zdalnej. A że przy okazji zagra się dla innych i wygra do tego nagrody to wartość przynajmniej podwójna. Przekonali się o tym dwaj uczniowie z klasy VII A: Piotr Cięciwa i Igor Żywczak, którzy reprezentowali szkołę w XXVI Konkursie Młodych Muzyków Instrumentalistów organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

  Wykorzystując rozwiązania jakie niesie ze sobą współczesny świat techniki koncertowali dla innych nie ruszając się wcale z domu. To domowe zasiedzenie nie było równoznaczne jednak z tym, że z ,,powodu pandemii zwolniono muzyków z poruszania palcami”. Nie zwolniono ich z tego, a co więcej zobowiązano aby na akordeonie zagrać na wizji i najlepiej oburącz. Po wysłuchaniu oraz wnikliwej obserwacji wprawnie grających obu rąk w nagranym i przesłanym do organizatora konkursu materiale video Szanowne JURY przyznało Piotrowi i Igorowi drugie miejsce ex aequo. Piotr wykonał na akordeonie pieśń ludową pt. ,,Kalinka” Igor zaś wykonał na akordeonie taniec pochodzenia brazylijsko-boliwijskiego o nazwie ,,Lambada”.

Dla uczestników konkursu wielkie brawa, słowa uznania oraz życzenia wytrwałości w pracy nad rozwijaniem muzycznych zainteresowań.

           Przemysław Lis